Wilson Kipsang myśli o zwycięstwie w Londynie


Opublikowane w śr., 16/01/2019 - 15:41

Wilson Kipsang dołączył do listy zawodników z elity, którzy wystartują wiosną w London Marathon.

Były rekordzista świata w maratonie, ma spore oczekiwania wobec swojego startu. Maraton w stolicy Wielkiej Brytanii ma być dla niego szansą na wielki powrót do szybkiego biegania, jak to sam ujął.

Kipsang nie wraca z biegowej otchłani. Wprawdzie w Londynie wygrywał w 2012 i 2014 r., ale ostatnie dwa lata są dowodem na odbudowywanie formy. W 2017 r. wygrał Tokyo Marathon, ustanawiając rekord trasy. W Berlinie, pięć lat po swoim rekordzie świata, był trzeci. Na drugim miejscu kończył ubiegłoroczny New Jork City Marathon. O takich wynikach marzy większość maratończyków.

Kipsang, według swoich deklaracji, do Londynu wraca z przyjemnością. Odpowiada mu zarówno trasa, jak i rywalizacja z mocną stawką zawodników. W planach ma zrobienie dobrego czasu i koncentrację na wygraniu biegu.

Optymizmu Kipsanga nie podzielają internauci. W ankiecie przygotowanej przez organizatorów na Twitterze, według wyników na ten moment, tylko 18% głosujących widzi szanse na wygraną byłego rekordzisty świata. Jednocześnie 39% uważa, że zakończy on bieg na podium i jest to największa grupa głosujących. Nieco mniej, bo 31%, widzi Kipsanga w pierwszej piątce.

Pierwszym nazwiskiem na liście biegaczek elity została Brigid Kosgei, która w ubiegłym roku kończyła londyński bieg na drugim miejscu. Nie straciła formy od tamtego startu - jesienią wygrała w Chicago, z czasem 2:18:35, o blisko 2 minuty poprawiając swoją życiówkę z 2017 r., gdy w tym samym maratonie była druga. Rok 2018 zakończyła nowym rekordem trasy 10-kilometrowego San Silvetre Vallecana w Madrycie.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce