Zapewnią pacamakerów na… minimum do Bostonu


Opublikowane w pon., 07/01/2019 - 10:44

Maraton Bostoński to świętość w amerykańskich biegach. Doskonale wiedzą o tym organizatorzy Yuengling Shamrock Marathonu – jednego z najszybszych biegów kwalifikacyjnych do bostońskiego klasyka, którzy robią wszystko, by spełnić marzenia uczestników swojej imprezy.

O biegu z Hopkington na Boylston Street w Bostonie marzą setki tysięcy amerykańskich biegaczy, ale nie wszystkim dane jest wystartować. Głównie przez minima wynikowe, które ustanowili organizatorzy imprezy, a które można zdobywać w atestowanych biegach rozgrywanych na terenie USA.

Minima z roku na rok rosną - najsłabsze wyniki, które objęła kwalifikacja do nadchodzącej, 123. edycji imprezy były o 4 minuty i 52 sekund lepsze niż wyznaczone minima. Rok wcześniej, wystarczyło pobiec o 3 minuty i 23 sekundy szybciej od minimum.

Boston Marathon: Rosną wymagania dla uczestników

Co najmniej 67 Polaków w Maratonie Bostońskim 2019

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników, organizatorzy Yuengling Shamrock Marathon zdecydowali się zmodyfikować czasy, na które pobiegną pacemakerzy imprezy i dostosować je do wymagań Boston Athletic Associaton. W ten sposób marcu uczestników poprowadzą grupy na nietypowe czasy 3h / 4h05’, 3h10 / 4h20’, 3h20 / 4h35’, 3h35 / 4h50’ i 3h50.

Organizatorzy ze wschodniego wybrzeża USA zmodyfikowali też zadania dla pacamakerów w towarzyszącym półmaratonie na czasy od 1h35 do 2h45.

– Yuengling Shamrock Marathon to świetny bieg dla tych, którzy chcą stanąć na starcie w Bostonie. Naszym celem jest zapewnienie biegaczom na wszystkich stopniach zaawansowania możliwie jak najlepszych doznań. Zmiany w pracy pacemakerów pomogą szybszym biegaczom osiągnąć założone cele – przyznaje Jerry Frostick, koordynator maratonu w Virginia Beach.

47. Yuengling Shamrock Marathon zaplanowano na 17 marca.

123. Maraton Bostoński odbędzie się 15 kwietnia.

124. Maraton Bostoński, którego dotyczą zmiany w  Yuengling Shamrock Marathon, zaplanowano na 20 kwietnia 2020 r.

Źródło: runningusa.com


Polecamy również:


Podziel się: