Tropem Wilczym w Supraślu - wraca Liga Festiwalu Biegów!


Opublikowane w wt., 27/02/2018 - 16:12

Po ponad miesięcznej przerwie – wracamy z Ligą Festiwalu Biegów. W dwa najbliższe weekendy marca odbędą się aż 4 imprezy biegowe zaliczane do cyklu. Trzy okazje zdobycia ligowych punktów będą mieli rywalizujący w kategorii „Najlepszy Biegacz 5-10-15”, jedną – „Najlepszy Góral”.

W pierwszą marcową niedzielę (4.03) chętnych do powalczenia w Lidze zapraszamy do podbiałostockiego Supraśla, na Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Imprezę organizuje Stowarzyszenie „BiegoStok”, start i metę wyznaczono na polanie Krasny Las na Uroczysku „Glinki”, a trasa długości 10 km wiedzie szlakiem narciarskim oraz niewielką asfaltową drogą Supraśl-Majówka. Jest dość wymagająca, bo niemal na całej długości pofałdowana. Trasę zabezpieczą członkowie Grupy Szalonych Rowerzystów.

Na starcie stanie ponad 150 osób, w tym około 25 biegaczy z białoruskiego Grodna, z zaprzyjaźnionego z organizatorami klubu „Run For Fun”. W pakiecie startowym otrzymają m.in. okolicznościową koszulkę, taką samą jak na wszystkich, ponad 350 biegach „Tropem Wilczym” w kraju i na świecie oraz przygotowany przez IPN komiks.

Początek tygodnia w Supraślu jest mroźny, temperatura powietrza wynosi rano nawet -15 stopni. Ale prognozy na weekend zapowiadają diametralną zmianę aury, ma być blisko zera. Może zatem powtórzyć się sytuacja z ubiegłego roku, gdy biegacze startowali z polany zaśnieżonej, a po kilkudziesięciu minutach finiszowali w chlapie i błocie. Warto zatem zadbać o odpowiedni ubiór i buty, a także – o ubranie na zmianę, bo po biegu organizatorzy zapraszają na ognisko z kiełbaskami i grochówką.

Tropem Wilczym – Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych na dystansie 10 km należy do Ligi Festiwalu Biegów w klasyfikacji „Najlepszy Biegacz 5-10-15”. Ligowe punkty może zdobyć każdy uczestnik, serdecznie zapraszamy do bezpłatnej rejestracji i podjęcia ogólnopolskiej rywalizacji z innymi biegaczami, której finał nastąpi podczas 9 Festiwalu Biegowego w Krynicy-Zdroju w dniach 7-9 września 2018 r.

INFORMACJE, REGULAMIN i TERMINARZ LIGI FESTIWALU BIEGÓW

W tej samej klasyfikacji będzie można zdobyć punkty także w kolejną niedzielę 11 marca, w XI Biegu Kazików w Radomiu na 10 km oraz 32. Biegu Zaślubin w Kołobrzegu na dystansie 15 km.

Dzień wcześniej zapraszamy do warszawskiej Falenicy na finał Zimowych Biegów Górskich. W rywalizacji na 10 km (przewyższenie 255 m) można zdobyć punkty w klasyfikacji "Najlepszy Góral".

​Piotr Falkowski

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce