Inteligentne zegarki wreszcie dla biegaczy?


Smartwatch'e nigdy nie przyjęły się na rynku sportowym ze względu na skromne oprogramowanie, które oferują. Ale to się może zmienić. Strava wypuściła na rynek aplikację, która z każdego zegarka Android Wear 2.0 uczyni rasowy pulsometr.

Aplikacja potrafi wykorzystać i zaadaptować do potrzeb biegacza wszystkie czujniki, w które wyposażone są smartwatch'e - GPS, HRM, bluetooth, wifi etc (w zależności od zegarka, którym dysponujemy). Wychodząc na dwór odpalamy aplikację, a ta rejestruje wszystkie niezbędne parametry naszej aktywności. Po ukończonym treningu już z poziomu zegarka możemy dzielić się ze światem pokonanymi kilometrami, spalonymi kaloriami czy profilem trasy, którą właśnie ukończyliśmy.   

Ogromną zaletą kombinacji Android Wear 2.0 i aplikacji Stravy jest pominięcie telefonu w obsłudze aplikacji. Dużą, nierzadko ciężką komórkę możemy zostawić w domu, bez uszczerbku na monitoringu aktywności - zegarek sam prześle do Stravy odpowiednie pliki, a te będą dostępne dla każdego urządzenia obsługującego Stravę (telefony, np. z... iOS)

Strava dla Android Wear 2.0 - POBIERZ

źródło: Strava


Polecamy również:


Podziel się: