Uczczą narodowe święto. Biegacze-żołnierze w 30. Biegu Niepodległości w Warszawie


Opublikowane w pt., 02/11/2018 - 09:55

Biegacze w mundurach polskiej armii przyzwyczaili nas, że z zawodów wracają z medalami. Na mistrzostwach świata czy wojskowych igrzyskach nie mają sobie równych. Podobnie było na zakończonych niedawno mistrzostwach NATO w biegach przełajowych w Belgii, podczas których nie dopuścili do podium ani jednego zawodnika z innego kraju.

Polscy żołnierze bezkonkurencyjni w NATO. W przełajach całe podium nasze!

Teraz szykują się do nowego wyzwania. Wielu medalistów zawodów wojskowych weźmie udział w 30. Biegu Niepodległości w Warszawie, bo i okazja jest ku temu szczególna. 11 listopada będziemy obchodzić nie tylko 100-lecie odzyskania niepodległości, ale i 100-lecie utworzenia Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Podwójna rocznica spowodowała, że na linii startu 10-kilometrowego biegu w stolicy stanie 500 żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej.

Wystartują z osobnej strefy. Będą wśród nich m. in. st. szer. Mariusz Giżyński i rekordzista Polski w maratonie st. szer. Henryk Szost, drugi i trzeci (za Szymonem Kulką) zawodnicy przełajowych mistrzostw NATO.

W kalendarz Giżyńskiego, warszawski Bieg Niepodległości jest wpisany na stałe, w 2010 r. wygrał te zawody. W rywalizacji wezmą udział również: st. szer. Błażej Brzeziński, szer. Tomasz Grycko, st. szer. Katarzyna Kowalska i szer. Izabela Trzaskalska, która tuż przed startem w tegorocznych mistrzostwach Europy w Berlinie, wygrała Bieg Powstania Warszawskiego.

Udział w 30. Biegu Niepodległości potwierdzili również: mistrzyni Europy z 2016 r. na dystansie 1500 m marynarz Angelika Cichocka oraz (już nie pierwszy raz) plutonowy Piotr Małachowski, znakomity dyskobol, mistrz świata i Starego Kontynentu.

30. Bieg Niepodległości w Warszawie wystartuje w niedzielę 11 listopada o godzinie 11:11.

IB


Polecamy również:


Podziel się: