WULKANY 2019


Informacje:

Sezon: 2018-2019

Data: 
24-05-2019 (pt.)

Miejsce: 
Złotoryja

Opis wydarzenia:

Już w ten piątek w Złotoryi (woj. dolnośląskie) rozpoczną się WULKANY 2019. To rekreacyjne wydarzenie o charakterze integracji, promocji turystyki aktywnej, zdrowia i rekreacji. To wspólny marsz techniką nordic walking z instruktorami Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking prowadzącymi, w Krainie Wygasłych Wulkanów, a uczestnicy mają do wyboru jedną z 3 tras:

  • 50 km (WULKANY 2019 - czyli Nordic Walking-turystycznie! - start w piątek 18.00),
  • 10 km (Średnie Przejście - start w sobotę 10.00)
  • 3 km (Małe Przejście - start w sobotę 11.00)

W pakietach startowych uczestnicy odnajdą m.in. zdrowy posiłek, owoce, wodę, identyfikator uczestnika na smyczy z logo, a na mecie... piękny, okolicznościowy medal "Finishera" (medale otrzymują wszyscy na mecie!). Nie ma rywalizacji "na czas" i wyścigów.

- To zdrowa zabawa; do udziału w Małym Przejściu (3 km) szczególnie mocno zapraszamy całe rodziny-udział jest całkowicie bezpłatny, a do standardowego pakietu dokładamy tutaj jeszcze techniczną chustę wielofunkcyjną. Wulkany odbywają się w Złotoryi od 10 lat. To obok naszego autorskiego wydarzenia pn. "Postaw suty w lutym", cyklu "Noc-Zima-Góry"; nasze główne i najważniejsze wydarzenie w roku, do którego organizacji bardzo mocno się przykładamy i mocno pracujemy już na kilka miesięcy przed wydarzeniem - informuje Paulina Ruta, koordynator i pomysłodawca projektu.

Od kilku lat WULKANY odbywają się w ramach Święta Miasta Złotoryja. Projekt jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki (w ramach projektu pn. "Nordic Walking-TURYSTYCZNIE!") oraz Urząd Marszałkowski Woj. Dolnośląskiego i Miasto Złotoryja (Małe Przejście Wulkanów) .

Organizator

kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce