Jedlina zaprasza na górskie bieganie

Opublikowane w wt., 30/04/2013 - 10:20

Już po raz jedenasty organizatorzy biegów w Jedlinie Zdroju zapraszają do biegania w Górach Wałbrzyskich i Sowich. 25 maja odbędzie się XI Ogólnopolski Bieg Górski Szlakiem Uzdrowiskowym oraz Montrail Liga Biegów Górskich 2013, bieg kategorii I. Warto dodać, że impreza została nagrodzona w roku 2011 ? w głosowaniu na najlepszy bieg górski ? Brązową Kozicą.

Biegi w Jedlinie mają swoich zagorzałych zwolenników, którzy chwalą sobie trasę i nietuzinkowe medale. Na jednym z wątków dyskusyjnych www.eurocalendar.info biegacz o ksywie Pepperoni, wspomina: ?dziękuję organizatorom za wspaniałą imprezę. W życiu czegoś podobnego nie przeżyłem. To był mój pierwszy górski bieg i jednocześnie lekcja pokory? ? wspomina biegacz. W podobnym tonie wypowiada się inny uczestnik, Grzegorz Kalinowski: ?przepiękny bieg, cudowna impreza! Pamiątkowy medal chyba na zawsze będzie u mnie na galeryjce?.

W tym roku, biegacze, zarówno mężczyźni, jak i kobiety, w ramach Montrail Liga Biegów Gorskich, będą mieli do pokonania dystans 10 km. Trasa wiedzie drogami i ścieżkami leśnymi Gór Wałbrzyskich i Sowich. Bieg na dystansie 5 km nie jest wliczany do klasyfikacji LBG. W programie także IV Rajd Nordic Walking oraz biegi rodzinne dla dzieci i młodzieży. Trasa wiedzie drogami i ścieżkami leśnymi Gór Wałbrzyskich i Sowich.

W ubiegłorocznej, jubileuszowej dziesiątej edycji biegu na 10 km startowało 64 mężczyzn. Zwyciężył Dariusz Kruczkowski (00:36:44). Na kolejnych miejscach uplasowali się: Piotr Holly (00:38:08) oraz Maciej Bierczak  (00:39:01). Kobiety klasyfikowane były na dystansie 5 km. Pierwsza pokonała ten odcinek, z czasem 00:21:39, Izabela Zatorska. Jako druga przybiegła na metę Halina Gałuszka 00:22:54,a  trzecia to Magdalena    Łączak, z czasem 00:23:23.

Zapisy i wpłaty (20 zł) w biurze zawodów. Uwaga: Organizator (Centrum Kultury Jedlina Zdrój) nie posiada strony internetowej biegów. Rejestracja i kontakt:

606 148 004 ? Marcin Kapuścik

606 132 439 ? Grzegorz Kalinowski

e-mail: temmpo@toyotapl.com

Informacje podstawowe

Data: 25 maja 2013

Miejsce: Jedlina Zdrój k. Wałbrzycha

Dystans: 10 km ? mężczyźni i kobiety w ramach LBG Montrail Liga Biegów Gorskich; oraz 5 km