Wolontariat podczas Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju!

Wolontariat podczas Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju!


Już niedługo powracamy z jedną z największych imprez biegowych w Polsce! 13. Festiwal Biegowy odbędzie się w dniach 9-11 września, a miasteczko biegowe powstanie w Piwnicznej-Zdroju w Małopolsce.

Nieodłączną częścią naszego zespołu są wolontariusze. To dzięki Wam możemy tworzyć kolejną edycję wydarzenia! Osoby wspierające zespół organizacyjny znajdują się w samym centrum wydarzeń, mają bezpośredni kontakt z uczestnikami, osobistościami ze świata sportu, czy partnerami Festiwalu – są wszędzie tam, gdzie coś się dzieje. Podczas Festiwalu wolontariusze działają w sekcjach tematycznych. Można ich spotkać zarówno na trasach biegowych, jak i podczas ceremonii wręczania nagród.

To doskonała okazja, aby:

- Zdobyć doświadczenie organizacyjne,

- Doskonalić umiejętności działania w grupie, 

- Wzbogacić swoje CV,

- Zawrzeć nowe znajomości!

Studenci działający podczas Festiwalu mają możliwość zrealizowania praktyk studenckich.

 

Jeszcze się zastanawiasz?

Jako Organizator mamy za sobą ponad 500 zorganizowanych biegów, chętnie podzielimy się z Tobą doświadczeniem!

Zapewnimy zakwaterowanie oraz wyżywienie. Każdy wolontariusz otrzymuje również identyfikator oraz imienny certyfikat potwierdzający uczestnictwo w wolontariacie/praktykach.

Zorganizuj z nami największą imprezę biegową w sezonie 2022 i przeżyj ciekawą przygodę!

 

 

Poznaj nasze sekcje Festiwalowe:

Biuro zawodów – to sekcja wymagająca komunikatywności i otwartości. W tym dziale zajmiesz się rejestracją zawodników oraz wydawaniem pakietów startowych. Biuro zawodów to miejsce, w którym nauczysz się dobrej organizacji pracy i zyskasz możliwość doskonalenia umiejętności pracy w grupie. Pomocna może okazać się znajomość języków obcych.

Punkt info – wolontariusze punktu info to najlepiej zorientowane osoby na Festiwalu – wiedzą co i gdzie się dzieje, jakie wydarzenia towarzyszące będą obywać się wokół sportowej imprezy oraz gdzie dokonać rejestracji. Mila widziana będzie znajomość języków obcych.

Trasy biegowe – to sekcja, w której zapraszamy Was na nasze trasy biegowe. Wolontariusze z tego działu rozpoczynają pracę przed rozpoczęciem określonej konkurencji i wspierają biegaczy w terenie – głównie w punktach serwisowych.

Iron run – biegowa etapówka – w ramach konkurencji Iron Run odbywa się 9 biegów w ciągu trzech dni. Obowiązki wolontariuszy obejmują przygotowanie i aranżację Strefy Iron Run oraz łączą się z tymi na trasach biegowych.

Start/Meta – wolontariusze z tej sekcji rozpoczynają swoją pracę przed oficjalnym rozpoczęciem biegów. Osoby z sekcji Start/Meta dbają m.in.o  techniczne przygotowanie strefy w tym zapewnienie bezpieczeństwa, o uzupełnianie stanowisk z wodą i wręczanie biegaczom medali. W razie potrzeby pozostają w kontakcie ze spikerem zawodów lub odpowiadają na prośby trenerów.

Biuro prasowe – ważnymi cechami wolontariuszy z tej sekcji jest komunikatywność i samodzielność w działaniu. Osoby z tej sekcji wspierają przedstawicieli Biura prasowego ze strony Organizatora. Doświadczenie w pracy redakcyjnej nie jest wymagane, jednak mile wdziane będzie posiadanie lekkiego pióra i łatwość w nawiązywaniu kontaktów. Biuro prasowe dba o relacjonowanie wydarzenia - to tu powstają materiały dotyczące aktualnej sytuacji na trasach biegowych, czy wydarzeń towarzyszących. Zapraszamy osoby, które w mediach społecznościowych czują się jak ryba w wodzie. Jeżeli interesujesz się fotografią lub realizujesz materiały filmowe, to również miejsce dla Ciebie!

Ceremonie i nagrody – wolontariusze z tego działu są obecni przy przygotowaniu upominków oraz podczas ceremonii wręczania nagród. Wspierają Organizatorów na scenie, biorą udział w oficjalnych dekoracjach zwycięzców.

Strefa dzieci – w tym dziale szczególnie cenimy otwartość na prace z ludźmi – praca tutaj wymaga odpowiedzialności i zaangażowania. Do obowiązków wolontariuszy należy przede wszystkim wspieranie Koordynatora ze strony Organizatora w animacji konkursów dla dzieci.

Strefa EXPO – dział wspierający organizację wydarzeń towarzyszących Festiwalu. W strefie EXPO spotkamy wystawców, których oferta skierowana jest do osób ceniących sobie zdrowy tryb życia lub aktywny wypoczynek.

Depozyty, transport – to sekcja, w której ważna jest dobra organizacja pracy. Nauczysz się dobrze zarządzać czasem oraz działać w grupie. Wolontariusze pomagają przy obsłudze punktu depozytowego oraz transporcie zawodników.

 

Zgłaszając się podaj nam swojej preferencje, a postaramy się, abyś trafił do działu, który najbardziej Ci odpowiada.

Termin: 9-11.09.2022 r.

Miejsce: Piwniczna-Zdrój

Pytania dotyczące wydarzenia prosimy kierować na maila: wolontariat@festiwalbiegowy.pl

 

FORMULARZ REJESTRACYJNY

 

REGULAMIN PRAKTYK

 

REGULAMIN UCZESTNIKA INDYWIDUALNEGO

 

REGULAMIN SZKOLNYCH PRAKTYK

 

ZGODA RODZICA

 

REGULAMIN KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

 

 

kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce