Wolontariat podczas Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju!

Wolontariat podczas Festiwalu Biegowego w Piwnicznej-Zdroju!


Już niedługo powracamy z jedną z największych imprez biegowych w Polsce! 14. Festiwal Biegowy odbędzie się w dniach 8-10 września, a miasteczko biegowe po raz kolejny powstanie w Piwnicznej-Zdroju w Małopolsce.

 

Od początku istnienia Festiwalu Biegowego, wolontariusze są niezwykle ważną częścią zespołu. Osoby wspierające organizatorów znajdują się w samym centrum wydarzeń, mają bezpośredni kontakt z uczestnikami, osobistościami ze świata sportu, czy partnerami Festiwalu – są wszędzie tam, gdzie coś się dzieje. Program dla wolontariuszy obejmuje aż 10 sekcji tematycznych, zatem każdy ma okazję znaleźć coś dla siebie. Potrzebujemy wsparcia zarówno na trasach biegowych, jak i podczas ceremonii wręczania nagród.

To doskonała okazja, aby:

- Zdobyć doświadczenie organizacyjne,

- Doskonalić umiejętności działania w grupie, 

- Wzbogacić swoje CV,

- Zawrzeć nowe znajomości!

Studenci działający podczas Festiwalu mają możliwość zrealizowania praktyk studenckich.

 

Jeszcze się zastanawiasz?

Wolontariat podczas Festiwalu to doskonała okazja, aby poczuć niesamowitą atmosferę biegowego święta.

Zapewnimy zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę organizacyjną, identyfikator. Wolontariusze otrzymują również imienny certyfikat potwierdzający uczestnictwo w wolontariacie/praktykach.

Zorganizuj z nami największą imprezę biegową w sezonie 2023 i przeżyj ciekawą przygodę!

 

 

Poznaj nasze sekcje Festiwalowe:

Biuro zawodów – to sekcja wymagająca komunikatywności i otwartości. W tym dziale zajmiesz się rejestracją zawodników oraz wydawaniem pakietów startowych. Biuro zawodów to miejsce, w którym nauczysz się dobrej organizacji pracy i zyskasz możliwość doskonalenia umiejętności pracy w grupie. Pomocna może okazać się znajomość języków obcych.

Punkt info – wolontariusze punktu info to najlepiej zorientowane osoby na Festiwalu – wiedzą co i gdzie się dzieje, jakie wydarzenia towarzyszące będą obywać się wokół sportowej imprezy oraz gdzie dokonać rejestracji. Mila widziana będzie znajomość języków obcych.

Trasy biegowe – to sekcja, w której zapraszamy Was na nasze trasy biegowe. Wolontariusze z tego działu rozpoczynają pracę przed rozpoczęciem określonej konkurencji i wspierają biegaczy w terenie – głównie w punktach serwisowych.

Iron run – biegowa etapówka – w ramach konkurencji Iron Run odbywa się 9 biegów w ciągu trzech dni. Obowiązki wolontariuszy obejmują przygotowanie i aranżację Strefy Iron Run oraz pomoc na trasach biegowych.

Start/Meta – wolontariusze z tej sekcji rozpoczynają swoją pracę przed oficjalnym rozpoczęciem biegów, dbają m.in.o  techniczne przygotowanie strefy w tym zapewnienie bezpieczeństwa, o uzupełnianie stanowisk z wodą i wręczanie biegaczom medali. W razie potrzeby pozostają w kontakcie ze spikerem zawodów lub odpowiadają na prośby trenerów.

Biuro prasowe – wolontariusze z tej sekcji wspierają przedstawicieli Biura prasowego ze strony Organizatora. Doświadczenie w pracy redakcyjnej nie jest wymagane, jednak mile wdziane będzie posiadanie lekkiego pióra i łatwość w nawiązywaniu kontaktów. Biuro prasowe dba o relacjonowanie wydarzenia - to tu powstają materiały dotyczące aktualnej sytuacji na trasach biegowych, czy wydarzeń towarzyszących. Zapraszamy osoby, które w mediach społecznościowych czują się jak ryba w wodzie. Jeżeli interesujesz się fotografią lub realizujesz materiały filmowe, to również miejsce dla Ciebie!

Ceremonie i nagrody – wolontariusze z tego działu są obecni przy przygotowaniu upominków oraz podczas ceremonii wręczania nagród. Wspierają Organizatorów na scenie, biorą udział w oficjalnych dekoracjach zwycięzców.

Strefa dzieci – w tym dziale szczególnie cenimy otwartość na prace z ludźmi – praca tutaj wymaga odpowiedzialności i zaangażowania. Do obowiązków wolontariuszy należy przede wszystkim wspieranie Koordynatora ze strony Organizatora w animacji konkursów dla dzieci.

Strefa EXPO – dział wspierający organizację wydarzeń towarzyszących Festiwalu. W strefie EXPO spotkamy wystawców, których oferta skierowana jest do osób ceniących sobie zdrowy tryb życia lub aktywny wypoczynek.

Depozyty, transport – to sekcja, w której ważna jest dobra organizacja pracy. Nauczysz się dobrze zarządzać czasem oraz działać w grupie. Wolontariusze pomagają przy obsłudze punktu depozytowego oraz transporcie zawodników.

 

Zgłaszając się podaj nam swojej preferencje, a postaramy się, abyś trafił do działu, który najbardziej Ci odpowiada.

Termin: 8-10.09.2023 r.

Miejsce: Piwniczna-Zdrój

Pytania dotyczące wydarzenia prosimy kierować na maila: wolontariat@festiwalbiegowy.pl

 

 

FORMULARZ REJESTRACYJNY

 

REGULAMIN PRAKTYK

 

REGULAMIN UCZESTNIKA INDYWIDUALNEGO

 

REGULAMIN SZKOLNYCH PRAKTYK

 

ZGODA RODZICA

 

REGULAMIN KONKURSU
FOTOGRAFICZNEGO

 

 

kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce