4Run - Nocny Ultra Dystans wokół krakowskich Błoń [ZDJĘCIA]

 

4Run - Nocny Ultra Dystans wokół krakowskich Błoń [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 04/08/2014 - 08:26

Krakowska oferta biegowa powiększyła się o kolejną ciekawą imprezę – 12 godzinny bieg na pętli dookoła Błoń przyciągnął w nocy z piątku na sobotę ponad 60 osób. Z czym zmagali się biegacze? 3,5-kilometrową pętlą, zimnem, brakiem snu i... tłumami. 

Gdy impreza ruszała o godzinie 20:00 dobra pogoda przyciągnęła na Błonia tysiące Krakowian. – Mieliśmy czasem problem z wymijaniem się z innymi biegaczami, rowerzystami, rolkarzami, ale już o 23 zrobiło się prawie pusto - opowiadał jeden z biegaczy, który po północy pokonywał 35. kilometr. Dla niego to 9. okrążenie po asfaltowej obwodnicy Błoń. Każde z okrążeń liczyło 3540 metrów.

O północy Błonia właściwie opustoszały. Jedynie sylwetki biegaczy majaczyły na alejkach rozświetlonych ulicznymi latarniami. Wtedy jednak, jak opowiadali biegacze, było jeszcze w miarę przyjemnie. – Pierwsze kryzysy przyszły koło 4 nocy, gdy nieśmiało zaczęło świtać. Poranna mgła na Błoniach wyglądała prześlicznie, ale mocno usypiała – opowiadała zawodniczka podczas przygotowywania kawy w okolicach strefy bufetu. 

Po każdej pętli zawodniczki i zawodnicy mogli się posilić, skorzystać z obfitego punktu odżywczego, przebrać, zmienić buty lub po prostu – jak to uskuteczniło kilku uczestników –uciąć sobie kilkuminutową drzemkę. 

Już po pierwszych kilku godzinach prowadzenie pewnie objął Dariusz Kondracki, który spokojnie "dowiózł" zwycięstwo do mety, pokonując mocno ponad 100 kilometrów w ciągu 12 godzin. Na drugim miejscu ex-aequo dobiegli Tomasz Kukliński i Wojciech Bryja. Wśród kobiet zwycięzyła Ewa Szczypczyk przed Mileną Pragnąca i Anetą Gapińską.

AB

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce