Ambasador Festiwalu wygrywa w Brzesku

Opublikowane w pon., 28/10/2013 - 11:15

Niech cię zobaczą. Pod tym hasłem już po raz drugi w Brzesku odbyła się impreza biegowa poświęcony pamięci ofiarom wypadków drogowych. W biegu głównym na zwyciężył nasz Ambasador – Robert Makowiec. Gratulujemy!

Ideą wydarzenia jest zwrócenie uwagi i zachęcenie pieszych, rowerzystów i biegaczy do noszenia odblaskowych elementów, dzięki którym będą bezpieczni i widoczni na drodze dla kierowców, zwłaszcza w okresie jesiennym i zimowym. Podczas imprezy Przypomniano też postać p. Stanisława Chudyby, któremu dedykowana jest impreza. Ten brzeski radny, przedsiębiorca i propagator sportu, przed kilkom laty zginał w tragicznym wypadku samochodowym. Można było m.in. przywdziać alkogogle i doświadczyć jak reagują zmysły człowieka po spożyciu alkoholu.

W sportowym programie imprezy znalazły się w tym roku dwa dystanse: 11,15 km i 5,25 km dla biegaczy oraz 5,25 km dla amatorów nordic walking. Łącznie pobiegło 212 zawodników i zawodniczek z całej Polski. Trasa prowadziła po okolicy Brzeska i – jak donosi nasz Ambasador – była zróżnicowana: ze stromymi podbiegami i zbiegami, ale i pięknymi widokami na okolice Brzeska.

3. NIEZGODA Jakub  - 31:36

Każdy z zawodników po biegu otrzymał pamiątkowy medal. Zawodnik, który pokonał najdłuższą odległość ze swojego miejsca zamieszkania do Brzeska został uhonorowany specjalnym pucharem, a wszyscy debiutujący biegacze otrzymał z kolei specjalny certyfikat potwierdzający pierwszy profesjonalny start w zawodach. Zwycięzcy poszczególnych biegów otrzymali pamiątkowe puchary.