Dominika Nowakowska 4. w Portsmouth

Opublikowane w pon., 28/10/2013 - 10:37

Duży sukces ale i niedosyt Dominiki Nowakowskiej. W niedzielę biegaczka LKB im. Braci Petk Lębork zajęła czwartą pozycję w popularnym biegu na 10 mil Great South Run w Portsmouth w Anglii.

Świeżo upieczona Mistrzyni Polski w biegu na 10 km uzyskała czas 57:50. Był to rezultat o 3,40 s gorszy od rekordu Polski na dystansie 10 mil, który od 1990 r. należy do Grażyny Kowiny. W pobiciu rekordu przeszkodził głownie wiatr dochodzący do 80 km/h i wiejący w wielu miejscach wiał w twarz biegaczom.

W tych warunkach najlepiej poradziła sobie Florance Kiplagat, zwyciężczyni maratonu w Berlinie. Ukończyła bieg po 53 minutach i 53 sekundach. Był to czas gorszy od rekordu trasy o 2,53s.
 Rekord ten nadal należy do Irlandki Sonii O’Sullivan. Kiplagat wyprzedziła swoją rodaczkę Polline Wanjiku i Brytyjkę Charlotte Purdue.

- Z powodu wiatru nie było łatwo, ale w sumie jestem zadowolona. Ten wiatr pokazał, że utrzymałam wysoką formę po Berlinie i mogę spokojnie czekać na półmaraton w Delhi jeszcze w tym roku, a później pomyśleć o wiosennym maratonie- powiedziała Kiplagat organizatorom.

Rywalizacja wśród panów rozegrała się pomiędzy zeszłorocznym zwycięzcą Stephenem Mokoką, a najszybszym biegaczem 2012r. na dystansie 10 000m, Emmanuelem Bettem. Początkowo szala zwycięstwa przechylała się w stronę Mokoki, ale ostatecznie z rezultatem 48:03, wygrał Bett.

- Stoczyłem dzisiaj dwie walki. Jedną z wiatrem, drugą ze swoimi rywalami. Wiatr okazał się silniejszym przeciwnikiem- powiedział Bett organizatorom.