Wrocławska Dycha... i Piątka. Wybierz swój dystans


Opublikowane w pt., 12/01/2018 - 10:04

Kolejnej edycji Wrocławskiej Dychy będzie towarzyszyć bieg na 5 km. Start 11 marca 2018 w Parku Tysiąclecia. 

Wrocławska Piątka wystartuje o godzinie 9.30, a Wrocławska Dycha o godzinie 11.00. Na krótszym dystansie limit uczestników wynosi 300 osób, a na dłuższym – 600. zawody po raz kolejny stanowią część Pucharu Sportów Wytrzymałościowych.

Co ciekawe, na dystansie 5 km można startować już po ukończeniu dwunastego roku życia, z pisemną zgodą rodziców lub opiekunów w przypadku osób poniżej osiemnastego roku życia. Z kolei Wrocławska Dycha jest przygotowywana jedynie dla pełnoletnich biegaczy. 

Planowane są kategorie: 

  • 10 km - open oraz wiekowe (K/M 18-29, 30-39, 40-49, 50-59, 60+)
  • 5 km - open oraz wiekowe (K/M 12-14, 15-17, 18-21, 22+)

Na obu dystansach można wygrać puchary, a w kategoriach Open również nagrody finansowe. Wszyscy uczestnicy otrzymują na mecie pamiątkowy medal. Wpisowe to 50 zł do 22 lutego. Istnieje możliwość wykupienia pakietu z koszulką zawodów.

Do dyspozycji biegaczy będzie przygotowany punkt regeneracyjny z wodą oraz izotonikami i owocami, sanitariat, depozyt, miejsce do przebrania, bufet dla uczestników. Program przewiduje losowanie dodatkowych nagród po zakończeniu zawodów. Organizatorzy gwarantują również dokładny pomiar czasu.

- Dlaczego warto zdecydować się na udział w marcowych, wrocławskich zawodach? Ponieważ dystanse 5 i 10 km wydają się idealne na początek sezonu niezależnie od wieku i doświadczenia. Zaproszony jest każdy, kto lubi biegać i chce spróbować swoich sił w profesjonalnych warunkach. Organizatorzy dbają o dobrą zabawę, dodatkowe atrakcje i warunki, które zachęcają do aktywności. Wspólnie rozpocznijmy ten sezon, udowadniając, że Dycha i Piątka wokół Parku Tysiąclecia to impreza warta przeżycia! - zachęcają organizatorzy.

Strona imprezy: www.wroclawska-10.pl.

red. / org.

Polecamy również:


Podziel się: