Nocny Bieg Festiwalu czyli 3500 m non-stop pod górę

 

Nocny Bieg Festiwalu czyli 3500 m non-stop pod górę


Opublikowane w wt., 05/02/2013 - 10:47

Miłośnicy ekstremalnego biegania będą mieli okazję spróbować swoich sił w nowym biegu, który zostanie rozegrany w nocy, w piątek 6 września. Już pierwszego dnia Festiwalu o 22.30 czeka na nich 3,5–kilometrowy podbieg pod „Romę”. Niesamowita sceneria, gorący doping, ponad 150 m przewyższenia a przede wszystkim zmagania z własnymi słabościami będą doskonałą inauguracją trzydniowego święta biegania. Bieg nocny będzie także jednym z 5 biegów wchodzących w skład Pucharu Festiwalu Biegowego.

Trasa biegu jest selektywna: po starcie płaska na odcinku około kilometra a następnie długi i trudny podbieg pod „Romę” drogą asfaltową na Tylicz. Zawodnicy wystartują o 22.30  na deptaku przed Starym Domem Zdrojowym, godz. 22.30. Start położony jest na wysokości  558 m npm, a meta przy restauracji Roma na wysokości – 710 m npm.

Zwycięzcy Biegu Nocnego otrzymają nagrody rzeczowe, a wszyscy którzy go ukończą – pamiątkowe medale. Opłata rejestracyjna to tylko 20 zł a dla tych którzy posiadają Kartę Biegacza to tylko 15 zł.

Profil Trasy:  start 558 m npm; meta – 710 m npm

REGULAMIN

ORGANIZATOR

 1. Organizatorem Festiwalu Biegowego jest Fundacja Instytut Studiów Wschodnich z siedzibą w Warszawie, 00-382, ul. Solec 85/33; tel: 022/583-11-00, fax:022/583-11-50.

 2. Strona internetowa zawodów to: www.festiwalbiegow.pl

II. TERMIN I MIEJSCE

a. start: Krynica-Zdrój – Deptak przed Starym Domem Zdrojowym

6 września 2013 godz. 22.30.

b. meta „Roma”

c. długość trasy – ok. 3,5 km

d. przewyższenia – start 558 m npm; meta – 710 m npm

e. limit czasu: 1h

f. charakterystyka biegu: asfalt 90%, kostka 10%, trasa selektywna; po starcie płaska na odcinku około kilometra a następnie długi i trudny podbieg pod „Romę” drogą asfaltową na Tylicz.

III. UCZESTNICY

Wszyscy zawodnicy, którzy zarejestrują się w biurze zawodów i w dniu zawodów będą mieli ukończone 18 lat; dzieci i młodzież, która ukończyła 16 lat może biec za pisemnym oświadczeniem zgody rodziców lub opiekunów; wszyscy zawodnicy muszą być zarejestrowani przez formularz elektroniczny i zgłoszeni w biurze zawodów gdzie odbiorą numery startowe.

IV. NAGRODY

 1. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymają nagrody rzeczowe.

 2. Wszyscy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale

V. ZGŁOSZENIA

 1. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie www.festiwalbiegow.pl do 31 sierpnia 2013. Istnieje możliwość zgłoszenia się do biegów Festiwalu bezpośrednio w biurze zawodów w dniu 6 września.

 2. Organizator ma prawo przedłużyć termin zgłoszeń, o czym poinformuje na swojej stronie internetowej www.festiwalbiegow.pl

 3. Zarejestrowany zawodnik, który poprawnie wypełnił kartę zgłoszenia i uiścił opłatę otrzymuje numer startowy, który widnieje przy jego nazwisku na liście startowej oraz który otrzyma w biurze zawodów przed biegiem Festiwalowym.

 4. Zgłoszenie każdego zawodnika powinno być własnoręcznie podpisane. Podpis na karcie rejestracji można dokonać w biurze zawodów przed rozpoczęciem biegu, w momencie odbierania numeru startowego i pakiet startowego zawodnika lub przesyłając kartę rejestracji bezpośrednio do biura organizatora.

 5. Opłaty startowe zawarte są w Regulaminie Festiwalu Biegowego.

VI. POSTANOWIENIA KOŃCOWE

 1. Regulamin jest spójny z postanowieniami regulaminu Festiwalu Biegowego.

 2. Ostateczna interpretacja regulaminu należy do Organizatorów.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce