Termy na sportowo

Opublikowane w pon., 07/01/2013 - 16:19

30 grudnia 2012r w Mszczonowie odbył się I Uliczny Bieg Sylwestrowy ? Termy Mszczonów 2012. Wzięła w nim udział Irina i Andrzej Hulaniccy, Ambasadorzy Festiwalu Biegowego.

Pomysł pojechać na te zawody pojawił się niespodziewanie. Po pierwsze mam kolegę, który lubi biegać na zawodach, które są organizowane po raz pierwszy. A to był pierwszy bieg. Po drugie organizatorem zawodów był mój dobry znajomy, z którym biegaliśmy razem u tego samego trenera 25 lat temu.  Decyzja ? jedziemy.

30 grudnia o 8 rano zbiórka na Żoliborzu i wyruszamy samochodem. Z samego ramo słoneczko. Trochę obawialiśmy się trasy tego biegu. Kolega w sobotę biegał w Falenicy i wiedział, że nie zawsze bieganie po lesie jest takie proste i przyjemne.

Na starcie dwóch biegów (2,5 i 5 km) na terenie Kompleksu Basenów Termalnych stanęło 85 osób. Tam również znajdowała się meta dla każdego z biegów. Trasa wiodła uliczkami Mszczonowa.

Na dystansie 5 km wygrał Karol Frelik (POLONIA WARSZAWA) 15: 40 przed Andrzejem Wojtczakiem (LKS OSUCHÓW) 15: 44 i Krzysztofem Zakrzewskim (KM AKTYWNI SOCHACZEW) 16: 23, a u pań wygrała Ewa Biedrzycka 19: 06 przed Julitą Dybikowską (LKS OSUCHÓW) 19: 20 i Weroniką Pociechą 19:52.  Kategorią K30plus wygrała Agnieszka Turczyn (GROM PRACE MAŁE) 22: 41, a kategorią M30plus Artur Kurek (SALOMON SUUNTO) 16:32.

Na dystansie2, 5 km wygrał Tobiasz Olczak (LUKS "BOGUSZYCE?) 7: 35 przed Adamem Zączyńskim (KM AKTYWNI SOCHACZEW) 7: 51 i Michałem Mikołajewskim (LUKS "BOGUSZYCE?) 7: 54, a u pań wygrała Żaneta Adamczyk (LUKS "BOGUSZYCE?) 9: 03 przed Klaudią Lelonek (KM AKTYWNI SOCHACZEW) 10: 52 i Anetą Gontą (KM AKTYWNI SOCHACZEW) 12:42.

Nasze wyniki byli trochę gorsze: Andrzej 22: 47(M30plus ? 29m), Irina 23: 31(K30plus-2m) i Marek 24: 43 (M30plus ? 34m).

Po biegu każdy uczestnik w ramach wpisowego skorzystać z kąpieli w basenie termalnym.;-)))