Festiwal Biegów zaprasza na oznakowaną trasę biegową do Grybowa

 

Festiwal Biegów zaprasza na oznakowaną trasę biegową do Grybowa


Opublikowane w pon., 17/06/2013 - 08:54

Ścieżka powstała w ramach projektu Festiwal Biegowy, dofinansowanego przez Województwo Małopolskie. ? Trasa jest ciekawa, ale wymagająca ? opisują pierwsi rekordziści festiwalowego szlaku.

Grybowska trasa bierze swój początek obok plebanii Bazyliki pw. św. Katarzyny. Rozpoczyna się ostrym podbiegiem ul. Dębową, po czym prowadzi w ul. Chłodną. Następnie kieruje biegaczy pod górę obok Ośrodka Szkoleniowego Politechniki Warszawskiej i drogą betonową aż do granicy lasu. Przy kapliczce biegacze zakręcają w lewo w drogę leśną i dobiegają do krzyża, gdzie kierują się w lewo i wbiegają z powrotem na betonowe płyty.

Kolejny fragment trasy znów prowadzi drogą leśną do skraju lasu. Tu znajduje się najtrudniejszy moment nawigacyjny trasy ? biegnąc prosto biegacze opuszczają główną ścieżkę i kierują się w tę słabiej widoczną, prowadzącą aż do łąki. Następnie ostro skręcają w prawo i skrajem lasu podbiegają kilkadziesiąt metrów. W lesie wracają na wyraźną ścieżkę i po stumetrowym podbiegu docierają do szczytu wzniesienia, by po kolejnych stu metrach dotrzeć do drogi. Po skręcie w lewo pętla się zamyka i kieruje biegaczy w drogę powrotną w stronę plebanii.

? Trasa jest ciekawa i wymagająca. We znaki daje się szczególnie półtorakilometrowy podbieg, ale im bliżej mety, tym łatwiej ? tak opisała trasę Edyta Michalik z ZSZ w Grybowie podczas inauguracyjnych biegów, które odbyły się tu 4 czerwca br. Pani Edyta, a także Artur Rak z grybowskiego gimnazjum to pierwsi rekordziści festiwalowego szlaku z wynikami odpowiednio 13:52  i 12:54 minut.

Profesjonalne i atrakcyjne trasy

Celem projektu Festiwal Biegów jest wzmocnienie atrakcyjności turystycznej Małopolski poprzez utworzenie nowego kompleksowego produktu turystycznego o zasięgu regionalnym oraz promowanie aktywnego stylu życia. W ramach projektu został opracowany system tras biegowych obejmujący swym zasięgiem cały region. Obok Grybowa obecnie funkcjonują trasy w Wysowej-Zdrój i Rytrze.

Na początku każdej trasy biegowej ustawiona jest tablica informacyjna zawierająca informacje o zasadach korzystania z trasy, jej długości i przebiegu. Znajdują się tam także mapa trasy i jej profil. Trasy, poprzez swoją różnorodność: różny stopień trudności i długości, przyciągną biegaczy i turystów z całej Polski.

Zapraszamy!

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce