W Gorlicach wrzucili datki i pobiegli w „Orkiestrowej Piątce” dla WOŚP 2024

 

W Gorlicach wrzucili datki i pobiegli w „Orkiestrowej Piątce” dla WOŚP 2024


Opublikowane w wt., 30/01/2024 - 16:55

Po raz kolejny gorliccy biegacze skupieni w Gorlickiej Grupie Biegowej, Stowarzyszeniu Maraton Gorlice, UKS Kobylanka, ULKS Lipinki, UKS Maraton Sękowa, GKC Gorlice oraz innych stowarzyszeń i klubów z terenu Małopolski i Podkarpacia pobiegli dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gorlicach. Biegowe wyzwanie wyglądało podobnie jak rok temu, czyli była to tradycyjna „Orkiestrowa Piątka”, podczas której biegacze zebrali datki do puszki WOŚP, a symboliczną opłatą startową był dobrowolny datek do wolontariackiej puszki.

 

- W tym roku na starcie pojawiło się ponad 130 osób. Było nam bardzo miło, że zjawili się miłośnicy biegania i nordic walking całymi rodzinami nie tylko z powiatu gorlickiego, ale i z rejonu Nowego Sącza i okolic oraz z Podkarpacia. Mieliśmy również Orkiestrowego Misia. Biegali z nami przedstawiciele wszystkich grup i klubów biegowych z powiatu gorlickiego, a także z innych klubów sportowych. Pobiegli z nami strażacy, nauczyciele, prawnicy, policjanci, lekarze, ratownicy medyczni, dyrektorzy szkół, sędziowie piłki nożnej, pracownicy UM Gorlice, Starostwa Gorlickiego i przedstawiciele innych zawodów. Naszym wyjątkowym wolontariuszkom Marysi i Ewie oraz Mikołajowi i Karolowi ( ich życie tuż po narodzeniu ratował sprzęt WOŚP), którzy również z nami wzięli udział w wydarzeniu, udało się zebrać 1897 zł, 70 gr. Dziękujemy UM Gorlice za ufundowanie pamiątkowych medali, które zostały wręczone przez Rafała Kuklę burmistrza Gorlic tuż po zakończeniu Orkiestrowej Piątki – informuje Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów i współorganizator Orkiestrowej Piątki.

Uczestnicy wyzwania w orkiestrowych koszulkach, czapeczkach i innych orkiestrowych gadżetach pobiegli w Parku Miejskim na dystansie pięciu kilometrów. Start do treningu odbył się w rejonie hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gorlicach, gdzie odbywał się gorlicki finał WOŚP. Najliczniejszą grupę tegorocznej Orkiestrowej Piątki stanowili biegacze z UKS Kobylanka, którzy przybyli w większości całymi rodzinami.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów

Fot: Marek Podraza/UM Gorlice

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce