Polska sprinterka na podium MŚ U20! Życiówka!

Opublikowane w sob., 14/07/2018 - 16:12

Martyna Kotwiła wywalczyła brązowy medal w biegu na 200 m MŚ U20 w Lekkiej Atletyce, które od wtorku 10 lipca trwają w fińskim Tampere. Życiowy sukces okrasiła rekordem życiowym – 23.21.

Polka przegrała tylko z Jamakją Brianą Williams (20.50 – rekord mistrzostw) oraz Amerykanką Lauren Rain Williams (23.09). Z kolei nad czwartą Poliną Miler nasza zawodniczka była o szybsza o 0,1 sek.

​​

Martyna Kotwiła wyraźnie rozkręcała się w trakcie imprezy. W półfinale była druga z czasem 23.42.

Martyna Kotwiła reprezentuje klub RLTL ZTE Radom i jest trenowana przez Bożenę Jadczak. Medal w Tampere to największy sukces w jej krótkie, już efektywnej kariery; zdobywała już złoto MP na 200m, zostając pierwszą w historii Polką, która w tej kategorii wiekowej uzyskała czas poniżej 24 sekund, a także sztafecie 4x100 m. W ME juniorów była siódma.

Trzymamy kciuki za karierę seniorską, którą rozpocznie już w styczniu przyszłego roku.

W Tampere Polacy mają już 2 medale. Także brązowy krążek wywalczyła siedmoboistka Adriana Sułek.

Podsumowanie MŚ U20 w Tampere w poniedziałek w naszym portalu.